رییس کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: کنترل مکرر استاندارد کالاهای IT مشکلات زیادی به وجود آورده است

رییس کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، کنترل مکرر استاندارد کالاهای IT برندهای معروف را به دلیل برخورداری از استانداردهای جهانی ضروری نمی‌داند.
مهندس باقر بحری، در گفت‌وگو با خبرنگار سیتنا، اظهار داشت: کنترل مکرر استاندارد کالاهای IT برندهای مشهور، مشکلات زیادی به وجود آورده است.
بحری، گفت: مقوله کنترل استاندارد کالاهای IT وارداتی، به پروسه‌ای وقت‌گیر تبدیل شده و مشکلات زیادی را برای مصرف‌کنندگان و واردکنندگان ایجاد کرده است.
وی، ادعا کرد: طبق تصمیمات از پیش اتخاذ شده، کالاهای برندهای معروف و کالاهای سه بار وارد شده به کشور، از کنترل استاندارد مستثنی بودند که با منوط شدن مسوولیت این امر در شهرستان‌ها به رییس گمرکات، این اقدام صورت نمی‌گیرد.
بحری، با تایید علت کنترل‌های فراوان استاندارد کالاها جهت حفظ حقوق مصرف‌کنندگان، خاطرنشان کرد: با این حال، با توجه به وجود استانداردهای جهانی و مشخص برندهای معروف و عدم وجود کالای غیر استاندارد در میان آنها، کنترل‌های تکراری آن‌ها غیر ضروری است.
رییس کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، طولانی بودن روند کنترل استاندارد کالاهای IT وارداتی را به زیان واردکنندگان و مصرف‌کنندگان عنوان و تصریح کرد: به دلیل کوتاهی دوره ماندگاری کالاهای IT، طولانی بودن این پروسه باعث زیان هنگفت هر دو قشر یادشده خواهد بود.
ارائه شده در سیتنا