اتحاد ۱۵ و انسجام ۱۵ رونمایی می‌شوند

گفته می شود نام باقر بحری در هیچ کدام از این دو فهرست انتخاباتی وجود ندارد.
گزارش: علی اسلان شهلا دو فهرست انتخاباتی با نام های اتحاد ۱۵ و انسجام ۱۵ تاکنون نهایی شده و به زودی رسما اعلام می شوند.
فناوران- براساس شنیده های خبرنگار فناوران فهرست اتحاد ۱۵ با مشورت و حمایت امیرحسین سعیدی نایینی رییس و سهیل مظلوم نایب رییس فعلی سازمان تهیه شده است و حتی اعضای فهرست برای ریاست پرویز رحمتی در دوره آینده سازمان به توافق رسیده اند.
فهرست انسجام ۱۵ نیز با تلاش های علیرضا صالحی درجزینی مدیرعامل موسسه دیده بان ایما تدبیر تشکیل شده است.
گفته می شود اعضای فعلی هیات مدیره جز یک نفر در شاخه شرکت ها در هر دوفهرست وجود دارد.
پرویز رحمتی مدیرعامل رایورز، حمید بابادی نیا مدیرعامل گیلاس کامپیوتر و رییس کمیسیون شبکه، مهرداد ذوالفقاریان مدیرعامل ثنارای و رییس شورای انتظامی سازمان، محمودرضا خادمی مدیرعامل آزادنت رسانه و رییس کمیسیون اینترنت، مهران خوانساری ابیانه مدیرعامل پدید پرداز و رییس کمیسیون نرم افزار و محمد یوسفیان مدیرعامل حساب و اندیشه و رییس کمیسیون نشر الکترونیک نام شان هم در اتحاد ۱۵ و هم در انسجام ۱۵ وجود دارد.
تنها عضو غایب باقر بحری تبریزی فرد رییس سابق و قایم مقام فعلی کمیسیون سخت افزار نظام صنفی رایانه ای است.
بحری اکنون در کانادا است و تا اواخر هفته آینده نیز باز نمی گردد و از آنجا که او از یکم مهرماه در سفر به سر می برد، از توافقات پشت پرده نیز دور مانده است.
این که بگوییم بحری نیز به black list دو نفره کاندیداها اضافه شده و کاندیداها پیمان بسته اند با او هم مانند آن دو نفر در هیچ فهرستی نباشند، درست نیست. اما حذف نام بحری از هر دو فهرست اتحاد و انسجام نشان می دهد نه مدیران و اعضای فعلی هیات مدیره تمایل چندانی به همکاری و همراهی با بحری دارند و نه گروه تازه نفسی که در انسجام ۱۵ هستند، نقطه اشتراکی با وی دارند.
همچنین شنیده شده نام افرادی مانند محمد ثروتی از شرکت پارسان گستر نام آور و مدیر فنی و هماهنگی کنسرسیوم ایریانا و عبدالکریم رییس کرمی از داده پردازی برق تهران نیز احتمالا در هر دو فهرست قرارداد. در فهرست انسجام همچنین نام یک نفر از شاخه مشاوران نیز وجود دارد.
خبر دیگر در مورد فهرست اتحاد ۱۵، حضور رضا حیدری رنجبر عضو خبرساز هیات مدیره سازمان در شاخه فروشگاه ها در این ائتلاف است. اما هنوز معلوم نیست فخری دیگر عضو هیات مدیره سازمان در شاخه شرکت ها نیز نامش در فهرست اتحاد ۱۵ قرار بگیرد یا نه. همچنین نام شبنم طباطبایی نژاد مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات آتنا نیز در فهرست اتحاد ۱۵ به چشم می خورد. او که رییس کمیته زنان نظام صنفی است، امیدوار است بتواند رای شرکت هایی را که مدیران زن دارند، به نفع خود و اتحاد ۱۵ جذب کند.
از آنجا که شایع شده محور تصمیم گیری در فهرست اتحاد ۱۵ سعیدی و مظلوم هستند، تصمیم صنف در مورد اتحاد ۱۵ جالب است و حتی به نوعی می توان رای مثبت به آن را رأی به آرا و تصمیم های رییس و نایب رییس فعلی سازمان تلقی کرد. به همین دلیل هم این احتمال وجود دارد شرکت هایی که چندان با سیاست های سازمان در دوره نخست موافق نبودند، ترجیح دهند به فهرست انسجام یا فهرست های دیگر انتخاباتی رای دهند. هرچند بیش از نیمی از نام این دو فهرست مشترک باشد.
ارائه شده در فناوران