سفرهای استانی سازمان نظام صنفی رایانه ای

جلسه شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، عصر دیروز در شهر اصفهان برگزار شد.
فناوران- باقر بحری، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای دلیل برگزاری جلسه شورای مرکزی در اصفهان را به مناسبت برپایی نمایشگاه اتوکام ۲۰۰۹ و همچنین حمایت از سازمان های استانی مطرح کرد و گفت: ماه آینده نیز جلسه شورای مرکزی در شهر شیراز برپا خواهد شد.
پس از برگزاری جلسه نیز، مدیران سازمان در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به پرسش های آنان پاسخ دادند.
پرویز رحمتی، رییس سازمان در پاسخ به سوال خبرنگار فناوران درباره اهمیت «الکامپ» برای سازمان گفت: مدیران میانی شرکت نمایشگاه ها در تماس با هیات رییسه سازمان از ما برای کمک در بهبود کیفیت و اجرای الکامپ دعوت کردند. ما نیز اعتقاد داریم که الکامپ می تواند موجب تحریک مثبت بازار فناوری اطلاعات شود و از این نظر برای ما حایز اهمیت است.
رحمتی افزود: اصحاب it ایران از اینکه کشوری کوچک در همسایگی ما نمایشگاهی به مراتب باکیفیت تر برگزار می کند در رنج و عذابند؛ نمایشگاهی که بازار آنان را تحریک و بازار فناوری ما را تهدید می کند.
موضوع دیگر این است که شعار “سپردن کار مردم به مردم” در نمایشگاه الکامپ محقق نشده و تمامی این موضوعات الکامپ را برای ما مهم می کند.
وی گفت: از میان بیش از ۵۰ نمایشگاه فقط یکی دو تا از دست بخش خصوصی خارج است که یکی از آنها الکامپ است.
وی در خصوص دلایل نامه نگاری اش با وزیر بازرگانی و پاسخ دریافت شده، گفت: نامه ما به دکتر غضنفری در همین موارد و به منظور تصحیح مسیر بود که تا کنون جواب قانع کننده ای دریافت نکره ایم. اما پرونده الکامپ همچنان نزد سازمان باز است و ما کیفیت و کمیت آن را با دقت و حساسیت رصد خواهیم کرد و بازتاب و تاثیر آن را از جهت تحریک بازار و تحقق شعار واگذاری امور به مردم، به وزیر بازرگانی انعکاس خواهیم داد.
وی در پاسخ به سوال دیگر فناوران در رابطه با شیوه تعامل سازمان با دولت در آینده، با بیان اینکه استراتژی سازمان تعامل هم افزا با دولت است، گفت: در راستای این راهبرد، ابتدا موضوعات را مطرح می کنیم تا منجر به طرح مشخص موضوع با طرف دولتی شود و یک پیگیری ویژه هم خواهیم کرد و اگر ظرف مدت مشخص به نتیجه نرسیم، وارد فاز انتقادی می شویم.
رحمتی همچنین درباره اتوکام پانزدهم گفت: از آنجا که در دوره قبل حاضر نبوده ام، امکان مقایسه آن را ندارم، اما بازخوردهای مثبتی از حاضران در نمایشگاه داشته ام و اعتقاد دارم این نمایشگاه در تحریک بازار it اصفهان موثر است.
ارائه شده در اولین پایگاه اطلاع رسانی تخصصی فناوری اطلاعات