گزارشی از نمایشگاه الکامپ و حواشی آن

به گزارش خبرنگار سرویس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در نمایشگاه امسال بسیاری از بازدیدکنندگان و غرفه ها از زمان برگزاری آن به دلیل مصادف بودن با تعطیلات آخرهفته و عید قربان راضی بوده و این موضوع باعث شده که همه با خیال راحت و از ساعات اولیه آغاز نمایشگاه به بازدید آن بپردازند و تعطیلات نیز کم بودن ساعات برگزاری نمایشگاه را کمرنگ تر کرده است.
اما اینترنت نمایشگاه الکامپ برخلاف نمایشگاه تلکام و به گفته غرفه داران از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده، اما در زمینه آنتن دهی تلفن همراه مشکلی وجود نداشته است.
در نمایشگاه امسال برخی غرفه ها حرکت های نمادین و جالبی را برای تبلیغ محصولات و دستاوردهای خود و مهم تر از آن جذب مخاطب انجام دادند؛ یکی از غرفه ها که سیل عظیمی در صف آن ایستاده اند به بازدیدکنندگان ساک چرخدار به عنوان اشانتیون ارائه می دهد و این موضوع توجه زیادی از بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند بنابراین این گونه حرکتهای تبلیغی در نوع خود جالب و برای بازدیدکنندگا ن بسیار جذاب است.
در نمایشگاه امسال اکثر بازدیدکنندگان همانند نمایشگاههای پیشین و یا شاید بیشتر از دوره های قبلی توجه سنین نوجوان را به خود جلب کرده و همه به دنبال آشنایی با آخرین سی دی های آموزشی در موضوعات مختلف و یا گرفتن اشانتیون از غرفه ها هستند و در دستانشان پوسترهای تبلیغاتی و خودکار و دفترچه یادداشت ها با رنگ ها و تبلیغات مختلف است و برخی نیز شاکی هستند و یا شاید توقع دیگری از محتوای اشانتیون ها دارند.
غرفه نسکافه رایگان در فضای باز نمایشگاه و در هوای سرد نیز ابتکار جالب دیگری بود؛ هچنین برخی غرفه ها محصولات نرم افزاری خود را در ایام برگزاری نمایشگاه تا۳۰ درصد تخفیف نیز در معرض نمایش گذاشته اند، همچنین دراین نمایشگاه بزرگ ترین lcd تولیدی در جهان و نسل جدید مونیتورهای led از سوی نمایندگان شرکت های مربوطه ارائه می شوند.
و جس جو، بزرگ ترین وب سایت دایرکتوری و موتور جستجو فارسی نیز در این نمایشگاه به بازدیدکنندگان معرفی شد.
در الکامپ امسال غرفه هایی نیز در فضای باز انتظار بازدیدکنندگان را می کشند که تعداد دکه هایی که به فروش مواد غذایی و یا دیگر تنقلات می پردازند نسبت به تلکام افزایش یافته است.
همچنین نشست های تخصصی با حضور شرکت کنندگان و حاضران در نمایشگاه در مدیاسنتر نمایشگاه و در سالن خلیج فارس برگزار می شود؛ براساس این گزارش باقر بحری در نشست خبری تصریح کرد: امروزه در دنیا روز به روز به مقوله امنینت توجه و اهتمام بیشتری می شود به طوریکه به عنوان یک دارایی تلقی شده بنابراین گستردگی آن از اهمیت بالایی برخوردار است از طرفی مکانیزم فوق العاده و پویایی دارد.
وی افزود: بهترین روش برای نگهداری اطلاعات در جریان قرار دادن آن است زیرا مختص کاربر بوده و می تواند حائز ارزش افزوده بسیاری باشد به طوریکه خصوصیت قابل توجه یک device امن به نمایش درآوردن اطلاعات در عین جلوگیری از هرگونه نفوذ ویروس است همچنین اگر سیستمی دارای امنیت dynamic(پویا و پایدار) باشد سبب توسعه و پیشبرد امور خواهد شد.
همچنین در این نشست گلمر بحری ، یک کارشناس پتانسیل علمی کشور را در جهت شناسایی ویروس و برنامه نویسی آنتی ویروس مناسب و کافی ندانسته و افزود: هم اکنون به دلیل نبود لابراتوارهای بزرگ و زیرساخت های قوی شاهد فعالیت نخبگان در خارج از کشور هستیم به طوریکه به دلیل عدم حمایت دولت، بخش خصوصی همواره عطای پشتیبانی را به لقایش می بخشد همچنین به دلیل فقدان نیروهای متخصص و صرف سرمایه در این راستا امکان تولید آنتی ویروس در کشور وجود ندارد.
گفتنی است؛ تعداد شرکت های داخلی ۵۰۰ شرکت و حدود ۸۰ شرکت خارجی در ۱۱ سالن نمایشگاه اعلام شده و تعداد کشورهای شرکت کننده خارجی هم حدود ۲۵ کشور از مالزی، چین، کره جنوبی، آمریکا، فرانسه، ژاپن، سوئیس، ترکیه، هند، امارات، سنگاپور، کانادا، و چند کشور دیگر هستند.
پانزدهمین نمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر (الکامپ) که از روز سوم آذرماه و با حضور وزیر بازرگانی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد به مدت پنج روز ادامه داشته و فردا (هفتم آذرماه) به کارش پایان می دهد.
ارائه شده در موبنا
.